Щовесни ми вшановуєм пам’ять Шевченка
Мабуть, немає на Україні, та й за її межами, де живуть українці, домівки, світлиці, у якій би не було «Кобзаря» Шевченка або його портрета. Це - наш національний геній, пророк. Цієї весни минає 203 роки із дня народження Тараса Григоровича Шевченка. А що таке два століття для вічності? Мить, але мить, яка залишила незгладимий слід в українській та й світовій історії.
Магія Шевченкового слова незбагненна, ніби його рукою водив сам Творець. Кріпак, сирота, художник, поет, в’язень і засланець, зневажений і розтоптаний, але не зломлений і не зневірений, за словами французького письменника Луї Арагона, «став класиком для всіх народів. У ньому воскресла вбита тиранією, загублена світом, осміяна шовіністами українська нація – алмазна мова, спожежена історія, безмежна свободолюбність.»
Вже доброю традицією стало вшановувати у перші весняні дні пам’ять Великого Кобзаря у Варварівській ЗОШ, на подвір’ї якої зведено йому пам’ятник.
З 6 по 10 березня з метою розширення пізнавальних інтересів учнів з української літератури, історії, українознавства, виховання почуття патріотизму, національної гордості у школі проведено Шевченківські дні.
У ці дні у школі проводився конкурс на кращий учнівський малюнок «Полум’яне слово Шевченка», в шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку «Слово Шевченка живе».
10 березня вчитель української мови та літератури Марченко О.В. разом з учнями 9 класу провела усний журнал «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття. Тебе своїм сучасником звемо». Захід було організовано з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей, активізації виховної роботи серед учнівської молоді.
Також у заході взяли участь учні 3, 7 та 10 класів. Вони із захопленням читали твори Шевченка.
Незабутнє враження справили на присутніх музичні твори «Пророчий голос Кобзаря» у виконанні учнів 7 класу та «Зацвіла в долині червона калина» у виконанні учнів 3 класу (вчитель Свінцова С.П.).
Усний журнал засвідчив про великий інтерес школярів до творчості поета.
Захід закінчився покладанням квітів до пам’ятника Великому Кобзарю.
Ми віримо, що Тарас Шевченко для українського народу не лише геніальний поет. Він – його сумління, совість, бунтівний розум, його ніжне щире серце, сповнене великою любов’ю і безмежним стражданням.
Тож звіряймо свої думи і пориви, справи і діяння, мрії і бажання за Кобзарем.
Варварівська ЗОШ, Юр’ївський район