Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Варварівська громада» (код ЄДРПОУ: 04338894) був реорганізований і увійшов до складу Юр’ївської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Варварівська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Юр’ївської громади

Історична довідка

Часом заснування Варварівки дослідники-краєзнавці вважають 17 століття. Перша письмова згадка про це поселення датується 1744 роком. В Варварівці тоді проживало 143 душі чоловічого та жіночого населення.

Стосовно назви Варварівка існує версія, яка говорить про те, що на цій території проживала поміщиця Варвара, яка будувала залізничні колії до міста Лозова в 1903 році.

Станом на 1886 рік у селі Юр'ївської волості Павлоградського повіту Катеринославської губернії мешкало 187 осіб, налічувалось 36 дворів, постоялий двір[1].

В роки Другої світової війни мешканці села проявили мужність і відвагу в захисті своєї землі. З гордістю сьогодні вшановується пам'ять 97 загиблих під час захисту Батьківщини людей. Саме варварівська земля виховала Героя радянського Союзу Олександра Олексійовича Артамонова, оспіваного в пісні В. Баснера та М. Матусовського «На безіменній висоті» та Героя радянського Союзу льотчика Олексія Леонтійовича Кривоноса, льотчика, Героя Радянського Союзу, учасника параду Перемоги 1945 року у Москві на Красній площі — Семена Зіновієвича Калініченка.

І в довоєнні роки село Варварівка мало високий рівень життя. В 1938 році було віднесено до територій селищ міського типу. В післявоєнні роки, особливо в 70-х, набула значного промислового розвитку. Саме на території села Варварівка знаходився колгосп «Перемога», районна станція технічного обслуговування, заготзерно, овочева база, вугільний склад, Юр'ївське СМУ, Юр'ївський асфальтно-бетонний завод — 2 шт., міжколгоспний комбікормовий завод, буряко-приймальний пункт, відділення районної сільгоспхімії, газорозподільча станція, маслозавод, нафтобаза, сільпо, залізнична станція, дільнична ветлікарня, відділ районного заготскотини.

В 2003 році селище змінює статус на сільський населенний пункт.

В 2016 році відбулося обєднання Вербуватівської та Варварівської сільських рад у Варварівську сільську об`єднану територіальну громаду.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування